Solaris Center to nowoczesny i funkcjonalny obiekt handlowo-rozrywkowy, zlokalizowany w sercu Opola. Galeria przyciąga klientów niezwykłą atmosferą i unikalną ofertą.

W efekcie zakończonej w II kw. 2019 roku rozbudowy i modernizacji obiektu, na pow. blisko 28 tys. mkw. GLA znajduje się 140 sklepów renomowanych polskich i zagranicznych sieci. Portfolio galerii uzupełniają, m.in. największy w mieście całodobowy fitness, bogata strefa Food Court, sala zabaw Bajkowy Labirynt, czy wiodące marki modowe. Dzięki porozumieniu zawartemu w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego z Miastem Opole, pod Placem Kopernika powstał dwukondygnacyjny parking podziemny, a także nowa przestrzeń eventowo-rekreacyjna.

Solaris Center jest unikatowym projektem, który był kilkukrotnie nagradzany w prestiżowych konkursach. Wśród wyróżnień znajdują się, m.in. Solal Marketing Awards 2010 za „Słoneczne otwarcie” przyznane przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych, Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji 2009 za realizację centrum handlowego Solaris Center, w kategorii Inwestycja Zagraniczna w Polsce. Opolskie centrum handlowe zostało również laureatem konkursu „Opole bez barier 2010” za obiekt użyteczności publicznej dostępnej dla niepełnosprawnych, przyznane przez Wydział Pracy i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opole.

Właścicielem obiektu jest spółka NEPI Rockcastle.