Noś odblaski! Bądź widoczny, bądź bezpieczny.

ikona youtube  ikona facebook  

Dziś, z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy rozdajemy opaski odblaskowe!

Noś odblaski, które poprawiają Twoją widoczność! Poruszając się pieszo, czy jadąc na rowerze jesteś chroniony, co zdecydowanie wpływa na Twoje bezpieczeństwo.

Opaski odblaskowe możesz nosić na nadgarstku, na kostce, ale także zaczepić do roweru, wózka dziecięcego, do obroży psa itp.

Chroń siebie - bądź widoczny, bądź bezpieczny!

 Wchodząc po zmroku na pasy, w słabo oświetlonym miejscu, PIESZY jest widoczny dopiero z odległości 30 metrów. Kierowca jadący z dozwoloną predkością 50 km/h ma jedynie 2 sekundy na poprawną reakcję hamowania. 

Założenie elementów odblaskowych przez pieszego nie tylko wpływa na jego bezpieczeństwo, ale także znacznie wydłuża czas na reakcję kierowcy. Pieszy nosząc odblaski jest widoczny z odległości od 150 do 200 metrów

Kierowca jadący 90-100 km/h w terenie niezabudowanym, widzi pieszego idącego bez odblasków z odległości 30 m. Ma więc tylko 1 SEKUNDĘ na poprawną reakcję. To zbyt mało na wykonanie manewru hamowania czy ominięcia pieszego.

Pieszy po założeniu odblasków jest widoczny ze 150 metrów. Zatem kierowca jadący z prędkością 90-100 km/h ma aż 5 SEKUND na wykonanie odpowiedniego manewru. Po włączeniu długich świateł, kierujący pojazdem, zauważy pieszego wyposażonego w odblaski nawet z odległości 1000 metrów na prostym odcinku drogi.

 

Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").