Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w Solaris Center

ikona youtube  ikona facebook  

Janek ma 30 lat i od miesiąca prowadzi nierówną walkę z ostrą białaczką. Jego jedyną szansą jest przeszczep komórek macierzystych. Możesz mu pomóc! W dniach 7-8 października w Solaris Center trwać będzie rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku – dla Janka i innych pacjentów. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na rejestrację do bazy DKMS.

- Nie potrafię wyrazić tego, co czuję. W jednej chwili zawalił mi się świat. Codziennie walczę z bólem i strachem, ale mam wiarę i nadzieję, że wyzdrowieję. Chcę żyćmówi Janek, który połowę swojego 30-letniego życia spędził w Opolu. Od 30 sierpnia mężczyzna walczy z trudnym przeciwnikiem – białaczką limfoblastyczną. Tylko przeszczep komórek macierzystych krwi od niespokrewnionego dawcy gwarantuje mu powrót do zdrowia. Niestety, pomimo zarejestrowanych w polskim rejestrze Poltransplantu ponad 1.308.000 potencjalnych dawców, i ponad 30 milionów w bazach na całym świecie - nie ma aktualnie dawcy, który byłby zgodny genetycznie z Jankiem.

Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestracja odbędzie się w dniach 7-8 października, w godzinach 10:00-18:00 w Solaris Center. 

 

Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").