Wystawa Dachy Opola

ikona youtube  ikona facebook  

Zapraszamy na wyjątkową wystawę prac opolskiego fotografa Pawła Szpali. Do połowy sierpinia możecie podziwiać w Solaris Center efekty kilkumiesięcznej pracy artysty, dla którego dobre ujęcie warte jest dużego ryzyka.

Każdy z nas zna Opole z punktu widzenia przechodnia, często nie zastanawiając się, jak wygląda z innej perspektywy. Postanowił to sprawdzić p. Paweł Szpala. Dziś robienie zdjęć z perspektywy lotu ptaka – przy wykorzystaniu chociażby powszechnie dostępnych dronów – nie jest żadnym problemem, jednak na taką „drogę na skróty” nie pozwolił sobie p. Paweł Szpala.

- Zdjęcia te to suma wielu czynników – tłumaczy autor – zaangażowania, ryzyka, wytrwałości, dużej determinacji, a nawet powiewu wiatru czy mocno trzymanych kciuków wielu osób wyczekujących na efekt końcowy. Osobiście, o każdym zdjęciu mogę opowiedzieć historię, jaka towarzyszyła mi przy realizacji danego kadru – wyjaśnia p. Paweł Szpala.

Czemu dachy? - Dachy to inna perspektywa – dodaje Szpala – to chęć zwrócenia uwagi na te same miejsca, jednak w ujęciu, na co dzień niedostępnym dla większości. Teraz chętnie się tym podzielę - dodaje.

Wystawa "Dachy Opola" w Solaris Center otwarta będzie do 31 sierpnia. Zdjęcia podziwiać można na poziomie "0", przy wejściu od strony pl. Kopernika.

 

Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").